OKSA 6a

Oksa 6a, Kristiine linnaosa, Tallinn, Harju maakond

Kirjeldus
ASUKOHT
Kristiine roheluses asuv Oksa tänav moodustab sellise omapärase ning sümpaatse tüüpilise Lilleküla vanema aja tänavamiljöö, kus segamini ühepereelamud ning kortermajad. Piirkond on hästi varustatud ühistranspordiga, mis tagab hea ühenduse linna keskuse ja teiste Kristiinet ümbritsevate linnaosadega: lähiümbruses asuvad bussi-, rongi- ja trammipeatused.

Kergliikluse osas on olemas mööda Tondi tänavat kulgev jalgrattatee ja rattaga liiklemist soosiv Tondi rongijaam, kuhu saab rattaga rongile ja kaugematesse kohta liikuda.

Lähimad koolid on Tallinna Tondi Põhikool , Kristiine Gümnaasium,ning Audentese erakool, mille territooriumil asuvad ka spordiplatsid. Samuti asub läheduses sportimisvõimalusi pakuvad Kotka staadion Linnu teel ja Tondi Tennisekeskus Sõjakooli tänaval. Lähimad lasteaiad on Tallinna Magdaleena lasteaed, Tallinna Linnupesa lasteaed ja Tallinna Kristiine lasteaed.

HOONE
Lähtuvalt maapinna kaldest tekib hoonele soklikorrus, kuhu on arvestades korterelamu ja piirkonna iseloomu ning kesklinna lähedust projekteeritud ruumid jalgratastele ja (lapse)kärudele, samuti paiknevad alumisel osaliselt maa-alusel korrusel abiruumid, korterite panipaigad ja tehnoruum. Rõhk on pandud privaatse haljastatud hooviala tekitamisele, kus on laste mänguväljak ning plats elanikele vaba aja veetmiseks.

Esimesel korrusel on kaks võrdse suurusega korterit, mille elutoad-köögid maapealsete terrassidega paiknevad hoone edelapoolsel küljel ning magamistoad kirdepoolsel küljel.

Teisel korrusel on kolm korterit- üks väiksem 2-toaline ning kaks suuremat läbi kahe korruse paiknevat 4-toalist korterit. Läbi kahe korruse projekteeritud korteritele on antud lisapääs ka 3 korruselt- peamiselt külaliste tarbeks, kuna 2.korrusel paiknevad korterite privaatsed magamistoad. Katusekorruse elutuba-köökide juures on mõlemal korteril õhutupäikesele avatud terrassid.

Konstruktsioonilt on hoone Columbia kivist väikeplokkidest kandeseintega ning raudbetoonist paneelidest vahelagedega. Fassaadis on kasutatud “puitpunutist” mis moodustab majale monotoonse raamistiku. Puidust raamistiku ühenduskohtadest eenduvad fassaadist omakorda ribilised raamid, mis kannavad lillekaste ning on päikesevarjuks korteritele suurtele akendele. Vertikaalselt on raamide vahele tõmmatud trossid, mida mööda saavad ronitaimed kasvada. Puitlaudisena kasutatud ajas kestvat kuumõlitatud okaspuulaudist või raudsulfaadiga töödeldud lehiselaudist- Mõlema värv hallikas-pruun.

Akendeks on 3x klaaspaketiga ning tumehalli peitsiga kaetud puitraamidega aknad. Sokkel on kaetud betoonist pinda meenutavate plaatidega . Katus on kaetud valtsprofiiliga, kas käsitsi valtsitud või valmis valtsprofiilist tsinkplekiga.

Maja valmib november 2022
 
Asukoht: Kristiine linnaosa, Tallinn
Objekti tüüp: Korter

Soovin rohkem informatsiooni:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sandra Juul

+372 50 52 344
+372 50 52 344
LISA OSTU/ÜÜRISOOV